|
161,336.00
எக்ஸ்ஷோரூம் விலை
|
|
|
183,048.00
எக்ஸ்ஷோரூம் விலை
|
|
|
183,070.00
எக்ஸ்ஷோரூம் விலை
|
|
|
183,070.00
எக்ஸ்ஷோரூம் விலை
|
|
|
183,506.00
எக்ஸ்ஷோரூம் விலை
|
|
|
196,671.00
எக்ஸ்ஷோரூம் விலை
|
|
|
199,671.00
எக்ஸ்ஷோரூம் விலை
|
| Calliper Type | -- |
| Front Brake Size | -- |
| Front Brake Type | Disc |
| Front Suspension | Telescopic, Coil spring, Oil damped |
| Front Tyre Size | 110/70R - 17 M/C - Radial Tubeless |
| Front Wheel Size | 17 inch |
| Radial Tyres | Yes |
| Rear Brake Size | -- |
| Rear Brake Type | Disc |
| Rear Suspension | Swing Arm Type, Mono Suspension |
| Rear Tyre Size | 150/60R - 17 M/C - Radial Tubeless |
| Rear Wheel Size | 17 inch |
| Tyre Type | Tubeless |
| Wheel Type | Alloy |
| Chassis Type | -- |
| Ground Clearance | 165 mm |
| Kerb Weight | 156 kg |
| Overall Height | 1,035 mm |
| Overall Length | 2,010 mm |
| Overall Width | 805 mm |
| Seat Height | 800 mm |
| Wheelbase | 1,340 mm |
| Bore | 76 mm |
| Clutch | -- |
| Compression Ratio | -- |
| Cooling System | Oil Cooled |
| Cylinders | 1 |
| Displacement | 249 cc |
| Emission Standard | BS-IV |
| Fuel Delivery System | Fuel Injection |
| Fuel Type | Petrol |
| Gearbox Type | Manual |
| Ignition | -- |
| Max Power | 26.1 bhp @ 9,000 rpm |
| Maximum Torque | 22.6 Nm @ 7,500 rpm |
| No. of Gears | 6 |
| Spark Plugs | -- |
| Stroke | 54.9 mm |
| Transmission Type | Chain Drive |
| Valves Per Cylinder | 4 |
| 0 to 60 kmph | -- |
| 60 to 0 kmph | -- |
| Fuel Efficiency Range | -- |
| Fuel Tank Capacity | 12 litres |
| Mileage - ARAI | -- |
| Reserve Fuel Capacity | -- |
| Top Speed | -- |
| Battery | Maintenance free, 12V 6Ah |
| Brake/Tail Light | LED Tail Lamp |
| Braking System | Dual Channel ABS |
| Clock | Yes |
| Digital Fuel Guage | Yes |
| Electric System | -- |
| Fuel Guage | Yes |
| Headlight Bulb Type | -- |
| Headlight Type | LED Head Lamp |
| Killswitch | -- |
| Low Battery Indicator | -- |
| Low Fuel Indicator | Yes |
| Low Oil Indicator | -- |
| No. of Tripmeters | 2 |
| Odometer | Digital |
| Pass Light | Yes |
| Pillion Backrest | No |
| Pillion Footrest | Yes |
| Pillion Grabrail | Yes |
| Pillion Seat | Yes |
| Shift Light | -- |
| Speedometer | Digital |
| Stand Alarm | -- |
| Start Type | Electric Start |
| Stepped Seat | Yes |
| Tachometer | Digital |
| Tripmeter Type | Digital |
| Turn Signal | Yes |