|
167,600.00
எக்ஸ்ஷோரூம் விலை
|
| Battery Capacity | 4 kWh |
| Battery IP Rating | IP67 |
| Battery Portability | -- |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Charger Cost | No additional cost (Included in the vehicle price) |
| Charger Output | -- |
| Charger Type | Portable Charger |
| Charging Time | -- |
| Charging Time (0-100%) | 10 hrs |
| Charging Time (0-80%) | 8 hrs |
| Fast Charger Cost | -- |
| Fast Charging Availability | -- |
| Fast Charging Time | -- |
| Fast Charging Time (0-100%) | -- |
| Fast Charging Time (0-80%) | -- |
| No. Of Batteries | 1 |
| Portable Battery | No |
| Swappable Battery | No |
| Braking System | CBS |
| Front Brake | -- |
| Front Brake Type | Disc |
| Front Wheel Size | 14 inch |
| Rear Brake | -- |
| Rear Brake Type | Disc |
| Rear Wheel Size | 14 inch |
| Tyre Pressure (Rider & Pillion) | -- |
| Tyre Pressure (Rider Only) | -- |
| Tyre Size | -- |
| Tyre Type | Tubeless |
| Wheel Size | -- |
| Wheel Type | Alloy |
| Carrying Capacity | -- |
| Ground Clearance | 145 mm |
| Kerb Weight | 132 kg |
| Overall Dimensions (LxWxH) | -- |
| Seat Height | -- |
| Seat Length | -- |
| Wheelbase | 1,354 mm |
| Battery Warranty | 3 year or 30,000 km |
| Motor Warranty | -- |
| Acceleration | -- |
| Fuel Type | Electric |
| Gradeability | -- |
| Max Power | 6.7 kW |
| Max Torque | 26 Nm |
| Motor IP Rating (Water & Dust Resistance) | IP67 |
| Motor Type | IPMSM |
| Rated Power | -- |
| Riding Modes | Normal, Eco, Power |
| Riding Range | 169 km |
| Riding Range (Owner Reported) | -- |
| Top Speed | 79 kmph |
| Transmission | Automatic |
| Water Wading Limit | -- |
| Chassis Type | Underbone |
| Front Suspension | Telescopic |
| Front Suspension Preload Adjuster | -- |
| Rear Suspension | Twin Coil Spring |
| Rear Suspension Preload Adjuster | -- |
| Additional Features | -- |
| Anti Theft System | -- |
| Artificial Sound | No |
| Average Speed | -- |
| Battery Status | Yes |
| Boot Light | -- |
| Brake/Tail Light | LED |
| Call/SMS Alerts | Yes |
| Clock | Yes |
| Cruise Control | No |
| Distance to Empty | -- |
| Document Storage | -- |
| DRLs (Daytime Running Lights) | Yes |
| Front Storage Box | -- |
| Geo Fencing | No |
| GPS & Navigation | -- |
| Hazard Warning Indicator | -- |
| Hazard Warning Lights | -- |
| Headlight | -- |
| Headlight Type | LED |
| Helmet Hooks | -- |
| High Beam Indicator | -- |
| Hill Assist | -- |
| Instrument Console | -- |
| Instrument Console Type | Digital |
| Keyless Lock/Unlock | -- |
| Kill Switch | -- |
| Live Charging Status | Yes |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Malfunction Indicator | -- |
| Mobile Phone Connectivity | Bluetooth |
| Nearby Charging Stations | -- |
| Odometer | -- |
| OTA Updates | -- |
| Pass Light | -- |
| Pillion Comfort | -- |
| Pillion Seat | Stepped Seat |
| Regenerative Braking | -- |
| Reverse Mode | -- |
| Side Stand Engine/Motor Cut-off | -- |
| Speedometer | Digital |
| Stand Alarm | Yes |
| Start Type | Self Start |
| Start/Stop Button | -- |
| Touch Screen Display | No |
| Tow & Theft Notifications | -- |
| Tripmeter | -- |
| Turn Signal | Halogen Bulb |
| Under Seat Storage | 24.5 litres |
| USB Charging Port | Yes |
| Vehicle Location Tracking | -- |
| Voice Assist | -- |